شمایی که الان در انتظار گرفتن ویزا برای مهاجرت به استرالیا هستی. روی سخنم با شماس!!!

میدونم که قسمتی از فکرتون مشغول اینه که بالاخره کی ویزای ما میاد و چه کارهایی رو باید قبل از اومدن انجام بدین ، ولی یه نکته مهم اینه که خودتونو چقدر اماده ورود به جامعه جدیدتون کردین . یکی از مسائل مهم مسئله زبان هست.حتما خیلی جاها خوندین لهجه آزی ها سخته، این درسته ولی نکته از اون مهمتر اینه که آیا زبان شما در حدی هست که تنها مشکلتون لهجهء آزی هاست؟ اگه جواب شما مثبت من به شما قول میدم با این لهجه خیلی زود کنار میاین.

اما....

تا جایی که من اطلاع دارم و میبینم مشکل عمده ما ایرانی ها همون کلیت زبانه و ما اگه امریکا هم بریم باز مشکل زبان داریم به همین دلیله که وقتی با مشکل زبان وارد کشور استرالیا میشیم مشکل لهجه هم به کل قضیه اضافه میشه و میشه قوز بالا قوز.

بنابر این...

تا میتونید زبان کار کنید که اینجا از ضروریاته .اینو هم بگم وقتی اومدین اینجا اگه تو محیط کار آزی استخدام نشید زبانتون بدتر میشه که بهتر نمیشه*(۱) .از تمام فرصتتون استفاده کنید برای یادگیری زبان.

*(۱) تنها مهارتی که با گذشت زمان بهتر میشه مهارت شنیداری هست.

غروب port melbourne

+ نوشته شده توسط آرش در Mon 19 Mar 2007 و ساعت |

سلام

چند روز بیشتر به عید نمانده و بهار ایران در راه است الان تو ایران حتما همه مشغول خرید عید هستن و کوچه و بازار شلوغه مثل هر سال یه طرف سبزه و سمنو میفروشن یه طرف ماهی قرمز و سنجد و هفت سین همچنان باقیست . خیلی دلم میخواست این روزا کنار خانواده و دوستام تو ایران بودم.

اما اینجا از شور و شوق نزدیک نوروز خبری نیست تنها نشونه عید چند تا پوستر تو معدود مغازه های ایرانی ملبورن هست که شاید سه چهار تا مغازه و رستوران بیشتر نباشن. پوستر ها هم تبلیغ جشن نوروزی در سالن فلان و یا محل بهمان رو میکنن. اینا هیچ کدوم نمیتونه فضای عید تو ایران رو تداعی کنه. و از اون مهمتر اینجا همزمان با عید وارد فصل پاییز میشه.

شما دوستانی که تو ایران هستین و احتمالا برای مهاجرت اقدام کردین شاید آخرین عیدی باشه که ایران هستین پس قدر این عیدو بدونین.

این عکس رو تو یکی از پارکهای ملبورن گرفتم - قوی سیاه ( به حس و حالم نزدیکه)

لحظه تحویل سال به وقت شرق استرالیا: دوازده و هفت دقیقه و بیست و شش ثانیه بعد از ظهر

+ نوشته شده توسط آرش در Sat 10 Mar 2007 و ساعت |
سلام

یکی از دوستان پرسیده بود ملبورن بهتره یا سیدنی ؟ والا من که سیدنی نرفتم ولی شنیدم سیدنی هزینه ها بالاتره و کار هم توش بیشتره .از نظر امکانات رفاهی قطعا فرقی بین ملبورن و سیدنی نیست. باز هم دوست عزیزم حمید که هر دوشهرو دیده بهتر میتونه جواب بده به این سوال

اما یه نوشته کوتاه راجع به ملبورن:

ملبورن یه شهر نوسازه تقریبا و به جز مناطقی که قدمن صد تا دویست ساله دارن بقیه بافت شهری نوسازه و در نتیجه دارای سیستم خیبانبندی منظمی هست.

حمل و نقل عمومی ملبورن هم بسیار عالیه و شامل ترن ، ترم و اتوبوس هست که هر سه زیر نظر یک سازمان فعالیت میکنن و بلیت همه یکیع.

ملبورن ترافیک نداره و این خیلی جالبه

ملبورن با وجود اینکه یه شهر ساحلیه هوای خشکی داره و اصلا مرطوب و شرجی نیست.

بافت شهری ملبورن بر مبنای خانه های ویلایی هست و میشه گفت حدود ۸۰ در صد مردم ملبورن درخانه های ویلایی هستن و ۲۰ درصد هم آپارتمان نشین

استرالیایی های ملبورن در مقایسه با سیدنی بیشترن

کار در ملبورن از سیدنی کمتره

جمعیت ملبورن از سیدنی کمتره

هوای ملبورن متغیره اونم خیلی زیاد شما ظهر میرید دریا شنا و هوا داغه داغه همون روز عصر هوا خنک میشه و بارون شدید میاد.

ملبورن پایتخت ورزشی استرالیاست و هر ساله مسابقات معتبر تنیس استرالیا،فرمول وان،اسب دوانی و غیره در اینجا برگزار میشه و ۵۱ سال قبل هم ملبورن میزبان المپیک بوده

+ نوشته شده توسط آرش در Tue 27 Feb 2007 و ساعت |